Andělé
​ Anděly vidíme jako nebeské bytosti, které by měli nějakým způsobem chránit lidi na naší planetě. Nikdo moc nevíme jak to s nimi doopravdy funguje. Z toho co jsme dokázali zjistit od odchycených subjektů, andělé by měli být "čistí tvorové" kteří za života nikomu cíleně neublížili, případně poté zemřeli za účelem někoho ochránit. Jedinců této rasy je neskutečně málo a neměli jsme možnost s někým z nich komunikovat přímo, takže vše v tomto dokumentu jsou především dohady a pohádky nadpřirozených.
Většina andělů co po světě chodí jsou padlí andělé, kteří nemají prakticky žádné vzpomínky na to, co jako nebeští tvorové zažívali.
Velice malý počet andělů kteří se octnou na povrchu země mají stále křídla. Takové bytosti jsou vysoce ceněné. Jednak jelikož andělské peří je vyhledávaným artefaktem a druhak je jejich krev něco co dostane do rauše každého upíra či vampíra. Z toho co víme, mají andělé velice silný, sladký pach připomínající květy šeříku. Jejich krev má být nasládlá a upírům dává neskutečnou sílu. Prakticky se řadí ještě nad krev nadpřirozených. Upír který by pravidelně pil krev anděla by dle toho měl být později silnější než vampíři. Proto pokud vlastní nějaký upír či vampír anděla... Měl by to být obávaný nepřítel.

Schopnosti
​ Tyto bytosti by měly oplývat silnou schopností léčení. Léčit mohou však jen ostatní osoby. Sami jsou velice zranitelní. Rychlost léčení se odvíjí od toho jak velké zranění je. Škrábance, zlomený nos, natržený ret a podobně dokáží vyléčit v rámci několika minut. Těžší zranění, jako vnitřní krvácení, zranění mozku a zlomené větší kosti potom zaberou více času. A především anděla silně vyčerpají.
Měli by mít jakýsi šestý smysl a předtuchu. Částečně poznají komu mohou důvěřovat, a kdo jim plánuje ublížit - budou těžcí na ulovení.
Poslední schopností je ovládání světla. Jsou schopni vytvořit bílá světelná tělesa, nechat z části jejich těla světlo vyzařovat a případně dokáží i v místnosti kde je světla až příliš, světlo ztlumit. Tato schopnost je chrání před upíry a vampíry, jelikož to na ně působí úplně stejně jako sluneční světlo.

Andělské peří
​ Cenný artefakt, používá se jak v bílé tak černé magii. V bílé magii většinou jako součást léčivých amuletů, rituálů na pomoc při početí dítěte a podobně.
Andělské peří se dá využít místo obětí při rituálech černé magie.
Andělské peří je ale neskutečně vzácné a na černém trhu nadpřirozených je ceněno v astronomických částkách.
Často ho také zkouší zaměňovat za labutí brka. Není ale těžké zjistit rozdíl, zvlášť pokud jste nadpřirozený s dobrým čichem. Andělská brka mají totiž zvláštní nasládlý pach.

Padlí andělé
​ Padlí andělé... Jednoduše tvorové co porušili některé z pravidel která "nahoře" měli. Z toho co víme, jsou tihle tvorové těžší na najití než klasičtí andělé. Padlí se prakticky stávají lidmi. Nevýrazný pach, nemají křídla. Krev je stále něco jiného než krev běžných nadpřirozených, ale rozhodně nemá tak výraznou chuť ani účinky. I tak jsou mezi nadpřirozenými poměrně ceněni. Zůstává jim schopnost ovládání světla i léčitelství.

Nephilimové a kříženci
​ Potomci andělů a lidí se nazývají nephilimové. Takové bytosti nemají křídla, mají slabší schopnost ovládat světlo a léčení ostatních je vyčerpává silněji než anděly samotné. Jejich krev má specifickou chuť, na upíry ani vampíry nemá jejich krev takové účinky jako krev pravých andělů. Jejich pach není jinak moc výrazný.
Potomci andělů a dalších ras jsou klasičtí kříženci, kteří podědí po andělech oslabenou schopnost léčení a ovládání světla. Samozřejmě dostanou i schopnosti ze strany druhého rodiče.

Nejsou známé žádné slabiny, z toho co nám řekly subjekty které o nich něco věděly, mají andělé mít stejně velkou sílu jako lidé a být i stejně zranitelní.

Poznámky
- Dlouhověcí jsou jak andělé tak i padlí a nephilimové.
- Ovládají světlo.
- Jsou schopni křížit se s jinými rasami.
- Léčitelské schopnosti
- Jsou schopni poznat kdo s nimi nemá čisté úmysly.


Dr. Maxwell Gordon