Registrace postavy Chat Vstup do hry Hlavní strana Přihlásit se
Zpět na články
Vznik San Hillesh
Historie San Hillesh sahá hodně daleko do dějin. První zmínky o něm jsou vedeny už v kronikách z roku 1650, ale jeho základy jsou pravděpodobně ještě starší. Jak ale San Hillesh vlastně začínalo? Ať se to zdá či ne, na místě, kde dnes stojí San Hillesh, jak ho známe, byl kdysi mocný coven čarodějek provozujících černou magii. Drobná vesnička na povrchu byla spíše zástěrka pro okolí, ale pod zemí ležely katakomby sahající i několik kilometrů daleko, s mnohými vstupy a výstupy.
Právě zde v katakombách probíhaly rituály a obřady. Většina lidí se tomuto místu vyhýbala, jelikož něco tušila. Často se stalo, že někdo, kdo měl kolem vesnice jen procházet jednoduše zmizel. Osada si tak vybudovala nechvalnou pověst, díky které se do ní nikdo s tím obeznámený neodhodlal vstoupit.
Navenek se tvářili jako malá, nevinná osada s jen pár starými obyvateli a až na občasné mizení cizinců o sobě nedávali příliš vědět. Hlavním důvodem, proč se snažili držet u země byl ten, že už v té době se rozmáhalo pálení čarodějnic, ačkoli to zatím nebylo zdaleka tak brutální jako v pozdější době.
Hlavní modla celého covenu byla drobná hliněná soška mužské postavy s rubíny místo očí a velikým topazem zasazeným do hrudi. Byla to jejich modla, jejich bůžek, kterému se nesli všechny oběti, a která měla představovat jejich spojení s ďáblem a měla je posilovat a chránit. I přes snahu nevyčuhovat, nezůstali v utajení navěky. Šlechta z nedalekého hradu Bald, zaslechla od jednoho z dvořanů klasické "Je to čarodějnice!" právě ve chvíli, kdy byla malá část čarodějek na trzích. Byly polapeny, mučeny a během několika málo hodin byla u San Hillesh bitva mezi lidmi a čarodějkami.
Země se ten den zabarvila do ruda. Čarodějky byli silné a pozabíjeli mnoho mužů. Moment překvapení a početní převaha jim ale do karet nehrála, a tak byli brzy vyvražděny, pochytány, vyhnány. Všechna těla, a všechny polapené, včetně těch několika, co je původně prozradily, na Baldu pak spálili na hranici ve středu vydrancované osady a spolu s nimi spálili na popel i domy i malou stáj. Zdálo se, že temná historie tohoto místa bude navěky odrazovat lidi, byť jen od procházení tudy. Nevzalo si to příliš času, než se na toto místo dostal potulný mnich, který půdu vysvětil, a začal zde žít. Na místě, kde byla hranice, na které všechna těla shořela, postavil drobnou kapli a o místo se snažil postarat tak, aby mohlo znovu vzkvétat. Prvně byl sám, ale postupně se k němu stahovali lidé a z nové vesnice se stávalo město.
Vstupy do katakomb, které našli, zasypali sutí, co zůstala po troskách staré vesnice, a začali znovu stavět. I přes pomalý start a nehezkou historii na tomto místě vyrostlo obrovské město a na místě malé kaple vyrostl kostel.
20/09/2020