Registrace Chat Vstup do hry Hlavní strana

Pravidla hry

 1. Ve hře se vyskytují scény odvážnějšího rázu, takže námi doporučený věk pro hraní zde je 18+. Nikomu však hraní zakázat nemůžeme. Tento text by měl být brán jakožto výstraha.
 2. Garry & Marry Sue
  Žádný člověk není bez chyby, žádný člověk není dokonalý, a vždy se najde někdo, kdo je v něčem lepší než jsme my sami. A stejné to bude i s postavami zde. Pokud se vaše postava ocitne v souboji 1 v 5 proti lovcům, tak jen těžko zabije všech pět protivníků, a sama z toho vyjde bez jediného škrábance s dokonale upravenými vlasy. Myslete na to a snažte se hrát v rámci možností reálně. Stejně tak pokud vám někdo vyhrožuje a míří na vás zbraní, nutíc vás něco udělat...budete mít strach. Budete se bát a budete dělat vše pro to abyste přežili. Snažte se uvědomit si že strach k tomuhle patří také. To že máte dva metry vysokého vlkodlaka neznamená že necítí strach, smutek či bolest.
 3. Realičnost
  Jaká je asi šance, že vaše postava bude uvězněna v domě vampíra několik dní za sebou, a najednou se objeví její kamarádka se kterou se neviděli roky přímo ve stejném domě s vaší postavou a ještě k tomu plně vybavená na zabití vampíra? Moc vysoká ne, že? Přesně tak. Snažte se uvažovat logicky. To stejné platí i v moment kdy bude mít vaše postava vážnou nehodu. Pokud ji zavalí trosky domu, jen ztěží vyleze ven bez jediného škrábance.
 4. Skleněná stěna
  Jinak řečeno.. pokud ví hráč nějakou skutečnost, neví ji automaticky i jeho postava. Pokud vidíte v postu, že váš protivník má na zádech pod bundou v pouzdře schovanou zbraň, tak super. Je fajn vědět, na čem jste. Vaše postava o tom ale nebude mít ponětí, dokud ji postava druhého hráče nějak neukáže v jeho postu.
 5. Hraní za cizí postavu
  Nikomu se nelíbí, když je jeho postava nějak nebo někým ovlivňována. A tak vás prosím, abyste v postech neovládali postavy druhých hráčů. V praxi si to představte tak, že hrajete za Pepíčka a váš spoluhráč za Aničku, jenže se k vám chce přidat ještě třetí hráč - jménem Michal - který chce hrát jenom s Aničkou, a tak ve svých postech jednoduše napíše, že Pepíčkovi začalo být zle, a tak šel domů. NE.
 6. Shoda jmen postav
  Pokud chcete pojmenovat svoji postavu nějakým přijmením, které je již zabrané tak budete potřebovat povolení hráče, který měl přijmení zabrané jako první. Samozřejmě je lepší najít si svoje. Pokud to zkusíte bez povolení nebo přehlédnete, že je jméno již zabrané, budete na to upozorněni.
 7. Konflikty mezi postavami nejsou konfliktem mezi hráči
  Pokud se vám náhodou stane, že se vám zhádají postavy ve hře, nebo vaší postavě, postava vašeho spoluhráče přebere přítelkyni, případně si dají na budku, tak se z toho nesypejte. Je to hra. Ke hře patří zvraty i improvizace, a je dobré, když se někdy něco nepovede úplně podle představ - dá vám to možnost vymyslet novou situaci. Nechci pak slyšet hádat se dva hráče, kvůli události ze hry.
 8. Osud
  Ve hře možná narazíte na postavu osudu. Osud u nás slouží jako vypravěč, jako vyšší síla, která může vytvořit zajímavou situaci ve hře, pokud si nebudete vědět rady, co dělat dál, případně jen pro obzvláštnění hry. Osud může také obdarovat hráče nějakým zajímavým předmětem, ať už to bude mobil, artefakt - který umožní vampírům chodit venku i za světla - nebo nové auto. Stát se může cokoliv, když si zahráváte s Osudem. Osud se do hry zapojuje většinou jen na požádání hráčů, může se ale stát že do hry vejde i bez pozvání.
 9. Ve hře jen herní příspěvky
  Pokud máte potřebu si s někým během hry povídat, máte tu chat na Discordu, kde je někdo aktivní každý den. Ve hře nechejte prosím opravdu jenom to, co patří do hry.
 10. Délka příspěvku:
  Pište minimálně 150 slov na jeden post. Sem tam někdo fantazii nemá, chápu a budu to tolerovat. Ale nechceme si tu přeci psát jednořádkové posty, ve kterých se nic nedozvíme nebo na ně nejde odepsat.
 11. Zabití nebo trvalé zmrzačení postavy
  Bez povolení hráče a oznámení administrátorovi není v žádném případě možné zabít nebo zmrzačit někomu jinému postavu. Zmrzačením míním i věci jako zranění, po kterých bude postava trvale zohyzděna, nebo třeba znevýhodněna - amputace končetin a podobně. Pokud by se vám stalo, že někdo něco takového udělá bez vašeho souhlasu, tak jeho post jednoduše nahlašte a ignorujte jej.
 12. Vulgarismy
  Veškeré vulgarismy jsou povoleny. Nikdo vás v tomto nebude omezovat. Jediné místo, kde nebudou tolerovány hrubé urážky, je v chatu s ostatními hráči.
 13. Milostné scény
  Milostné scény jsou povoleny, ale prosím není potřeba, aby se několik postav domluvilo a pořádali orgie uprostřed náměstí.
 14. Rough play
  Ve hře je povolena jakákoli forma násilí. Je ale lepší se s hráčem se kterým tuto hru plánujete prvně domluvit. Nikdo by asi nechtěl jít do hry poprvé a pak jen zírat na to, že mu spoluhráč brutálně znásilnil a zmučil postavu. Proto prosí vždy domlouvat předem s čím hráč za oběť souhlasí. Pokud je zde někdo komu tohle pravidlo nevyhovuje, jednoduše nabídku na Rough play nepřijímejte a sami cizí hry kde se prvky Rough playe vyskytují nesledujte.
 15. Styl hraní:
  Činnost: Normální text bez vyznačení.
  Přímá řeč: "Ohraničení uvozovkami, případně můžete vytučnit."
  Myšlenky: Text je psán kurzívou.
  Telepatie: "Telepatická komunikace je značená uvozovkami a kurzívou, klidně můžete i vytučnit."
 16. Neaktivita
  Pokud se u nás opravdu dlouhou dobu neukážete, případně vůbec nereagujete na zprávy a tak dále, vyhrazujeme si právo vaši postavu zařadit mezi neaktivní. Tzn, že postava nebude viditelná v seznamu postav, a pokud jste u ní měli zabrané FC, bude uvolněno. Stejně tak i pokud jste hráli za magiana - bude uvolněna schopnost, kterou váš magian měl, aby byla schopnost přístupná pro případné nové hráče. Pokud byste se vrátili a chtěli znovu hrát, stačí se ozvat administrátorovi, a ten s vámi vyřeší další postup.
 17. Opuštěné postavy
  Někdy se stane, že založíte postavu ale již vás nebaví za ni hrát, stále ji ale nechcete smazat. Je zde možnost vložit postavu do volných postav (chatovací místnost na Discordu), kde se jí může ujmout jiný hráč. Stejná věc se stane, i pokud jste hráli za postavu, která pro nějakou jinou postavu byla až moc důležitá - sourozenci, děti, rodiče nebo jen blízcí přátelé, a přestanete hrát. Pak bude tato postava zařazena mezi opuštěné postavy, aby byla šance že se jí ujme někdo další.
 18. Kontakt
  Před samotným zapojením do hry je dobré se s někým ze hry spojit. Pokud nikoho neznáte, nejlépe se připojte do chatu na Discordu, nebo přes něj kontaktujte administrátora, který vám pomůže hru začít.